czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 listopada 2009
  • wyświetleń: 1133

Konterner kwatermistrzowski dla straży

5 listopada Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej otrzymała z Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach nowy specjalistyczny kontener kwatermistrzowski. Będzie on stanowił zaplecze podczas długotrwałych akcji ratowniczych, gdy niezbędne jest zapewnienie ratownikom odpoczynku oraz schronienia. Ponadto może być wykorzystany na tymczasowe schronienie dla ewakuowanej ludności w przypadku zdarzeń masowych.

Reklama

Pozornie niewielki kontener posiada całą masę sprzętu, który podczas długotrwałych działań pozwoli zapewnić strażakom dobre warunki do odpoczynku. Na jego wyposażeniu znajduje się 6 namiotów pneumatycznych, z których każdy może pomieścić 10 osób, 6 kpl. stołów polowych, 60 szt. łóżek polowych wraz z materacem, krzesełek oraz śpiworów.

Na wyposażeniu kontenera znajduje się również 6 nagrzewnic spalinowych, 6 szt. lamp oświetleniowych oraz 6 kpl. osprzętu do oświetlenia terenu akcji, dzięki czemu działania w godzinach nocnych oraz warunkach zimowych nie stanowią dodatkowych utrudnień.

Ponieważ kontener jest przystosowany na długotrwałe akcje, nie mogło na nim zabraknąć sprzętu gospodarczego niezbędnego do zachowania warunków sanitarnych dla 60 osób, 6 pojemników na śmieci o pojemności 40 l, 1000 sztuk worków foliowych o pojemności 40 l, zestaw 10 kompletów łopat, mioteł, szufli oraz agregat prądotwórczy o mocy 5 kVA.

KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.