czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 września 2002
  • wyświetleń: 1395

Kajakowy memoriał Bazaniaka

Reklama

W sobotę na torze kajakowym "Kopalniok" 130 sportowców z 24 klubów wzięło udział w XVI Memoriale Antoniego Bazaniaka. Do Czechowic-Dziedzic przyjechali zawodnicy z Czech i Słowacji. Okazało się, że w sobotnich regatach kajakowych wzięła udział rekordowa ilość kajakarzy w szesnastoletniej historii memoriału.

- Antoni Bazaniak był prezesem Polskiego Związku Kajakowego w latach 1954-1979. Osoba o wyjątkowo szlachetnym charakterze, nie mająca wrogów, potrafiąca wzbudzać zaufanie - wspomina członek honorowy Międzynarodowego Związku Kajakarstwa Edward Serednicki. Antoni Bazaniak był dyrektorem w Departamencie Kadr Ministerstwa Górnictwa oraz w Departamencie Administracyjno-Gospodarczym Ministerstwa Górnictwa i Energetyki. - Cieszę się, że tak wielu młodych kajakarzy dzisiaj pasjonuje się tym sportem - dodaje Edward Serednicki. Patron sobotnich zawodów był uczestnikiem olimpiady w Berlinie, w 1936 roku. Zmarł na zgrupowaniu kajakarzy we Włoszech.

więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa (str. 13)

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.