czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 listopada 2009
  • wyświetleń: 1276

Wystawa w partnerskim mieście Orlova

W dniach 5-6 listopada w Orlovej, partnerskim mieście Czechowic-Dziedzic, miała miejsce XIV doroczna wystawa przedsięwzięć realizowanych przez czeskie organizacje i stowarzyszenia.

Reklama

Wystawa odbyła się dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Orlovej reprezentowanego przez Mariana Jędrzejczyka. Obecne były również władze partnerskiego miasta – starosta Jiři Michalik, oraz jego dwaj zastępcy: Radislav Mojžišek i Martin Sliwka. Czechowice-Dziedzice reprezentowała Miejska Biblioteka Publiczna, której bogato zaaranżowane stoisko skupiało uwagę licznych zwiedzających.

Zainteresowanie wzbudzały szczególnie warsztaty artystyczne, które prowadzone były przez pracowników Biblioteki. W czasie krótkiej nauki przy czechowickim stoisku zwiedzający poznawali tajniki bibułkarstwa artystycznego pod kierunkiem Ewy Kmiecik-Wronowicz oraz Ewy Medoń-Piętka, zaś pod okiem Urszuli Bolek tajemnicą przestawała być technika „iris folding”. W dowód uznania dla podejmowanych przedsięwzięć kulturalnych, oraz na pamiątkę udziału w tegorocznej wystawie, reprezentacja Czechowic-Dziedzic otrzymała pamiątkowy dyplom.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.