Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 28 stycznia 2004
  • wyświetleń: 728

Kamienice też za procent

Upadł pomysł sprzedaży w drodze przetargu trzech kamienic przy ulicy Kolejowej. Początkowo chciano, by uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na budowę nowych mieszkań. Teraz jednak mieszkańcy kamienic będą mogli wykupić swoje mieszkania na własność. Większość radnych zadecydowała, że podobnie jak pozostałe mieszkania komunalne, kamienice też zostaną objęte 99 proc. bonifikatą. Sprawa ta jednak podzieliła czechowickich samorządowców.

Trzy miesiące temu radni zmienili dotychczasowe zasady sprzedaży lokali mieszkalnych i użytkowych stanowiących własność gminy. Najważniejszą zmianą, która została uchwalona większością głosów, to podniesienie bonifikaty do 99 procent. W praktyce oznacza, że teraz mieszkanie komunalne będzie można wykupić za jeden procent ich realnej wartości (przy jednorazowej wpłacie całej należności).

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 13

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.