czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 listopada 2009
  • wyświetleń: 17246

TVP: Spłacili dług, ale stracą dom

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic z powodu długu stracą swój dom. Zaległą kwotę zapłacili, trafiła jednak ona na konto żony wierzyciela i nie została uznana. Temat poruszył wtorkowy "Magazyn Ekspresu Reporterów" na TVP 2.

Reklama

Państwo Gruszczyńscy przekonali się o tym, że przez niuans prawny można stracić swój dom. "Sąd z pomocą komornika sprzedał dom wart 600 tys. zł za cenę 245 tysięcy za dług, który w całości spłaciliśmy" - napisał w dramatycznym liście do telewizji Tadeusz Gruszczyński.

Wszystko przez dług, który wynosił 11 tysięcy złotych, odsetki plus koszty komornika i sądu to teraz 29 tysięcy złotych, które zostały zapłacone. Pieniądze przelano jednak na konto żony wierzyciela i ten ich nie uznał.

Spłacili dług, a jednak sąd rozpoczął licytacje i wymarzony dom, na który pracowali wiele lat, został sprzedany za 1/3 wartości... Załamane małżeństwo ma dwa tygodnie na wyprowadzkę.

Sytuacja szczegółowo przedstawiona została w "Magazynie Ekspresu Reporterów" (ok 27 minuty) 24 listopada - http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/24112009 target=_blank class=dodaj>zobacz materiał W. Barczaka w TVP 2:

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/24112009 target=_blank class=dodaj>http://pless.home.pl/foto/news/czecho_gruszczynscy.jpg>

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.