czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2009
  • wyświetleń: 4385

Zatrzymano młodych przestępców

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch 14-latków, którzy mają na swoim koncie włamania do mieszkań. Sprawcy staną wkrótce przed Sądem dla Nieletnich.

Reklama

Nieletni włamali się do trzech prywatnych domów w Czechowicach-Dziedzicach, z których skradli wartościowe przedmioty. Ich łupem padł między innymi sprzęt RTV, laptopy, aparaty fotograficzne, modemy internetowe, dyktafon i złota biżuteria. W czasie jednego z włamań skradli sprzęt o wartości ponad 10 tys. zł. Czechowiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii podczas przeszukań mieszkań sprawców i prowadzonych wizji lokalnych odzyskali część skradzionego mienia.

Przed Sądem dla Nieletnich tłumaczyć się będzie także 16-letnia czechowiczanka, która w minioną środę na przystanku autobusowym przy ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach zagroziła 13-latkowi pobiciem i zażądała wydania pieniędzy. Wystraszony chłopak oddał jej 10 zł. Chwilę później kryminalni z Czechowic-Dziedzic zatrzymali sprawczynię. Przewieziono ją do Izby Dziecka. Do Izby Dziecka trafili też dwaj 15-latkowie, którzy w zeszły czwartek w Rybarzowicach na ulicy Beskidzkiej zaatakowali swojego rówieśnika i skradli mu telefon komórkowy o wartości 250 zł.

Wobec zatrzymanych nieletnich Sąd może zastosować środki wychowawcze – wyznaczyć nadzór kuratora, zobowiązać ich do naprawienia szkód, a nawet zdecydować o umieszczeniu w zakładzie poprawczym.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.