Reklama

Wiadomości

  • 3 grudnia 2009
  • wyświetleń: 7353

Otwarcie Miejskiego Domu Kultury

1 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie odnowionego Miejskiego Domu Kultury w naszym mieście.

Otwarcie Miejskiego Domu Kultury
Burmistrz Marian Błachut i Stachursky
fot. Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek


Zgromadzeni goście w holu MDK, wysłuchali podziękowań Burmistrza Mariana Błachuta, Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kwaśnego, dyrektora Miejskiego Domu Kultury Bolesława Folka oraz Członka Zarządu Starostwa Bielskiego Stanisława Pięty. Byli oni wdzięczni osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tej inwestycji m.in. projektantowi Stanisławowi Niemczykowi oraz wykonawcy robót - firmie HB Unibud. Proboszcz parafii NMP Królowej Polski ks. Karol Psurek dokonał poświęcenia obiektu.

- Po wielu trudnościach doczekaliśmy się „nowej twarzy” obiektu, który również w swej warstwie wizualnej stanie się wizytówką naszej małej ojczyzny. Jego wygląd to ukłon w stronę naszej tradycji i historii. Niezwykle oczywistym zarówno dla nas jak i projektanta Stanisława Niemczyka było nawiązanie do wizerunku Domu Robotniczego oddanego do użytku w tym miejscu w 1924 r. – mówił dyrektor MDK Bolesław Folek.

Część artystyczną, która odbyła się na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zainaugurował występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Piotra Olearczyka, która dała pokaz swych najlepszych utworów. Po ich występie kustosz Izby Regionalnej, mieszczącej się przy MDK, Erwin Woźniak, przedstawił wszystkim zgromadzonym krótką historię domu kultury. Opowiedział o początkach jego powstania, przekształcaniu oraz renowacjach.

W ramach uroczystości nastąpiło również ogłoszenie laureatów konkursu fotograficznego pod nazwą „Czechowice-Dziedzice – moje miasto w obiektywie” organizowanego przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Celem konkursu było wyłonienie i wytypowanie najlepszych zdjęć promujących Gminę Czechowice-Dziedzice w następujących kategoriach: natura, architektura, z życia miasta. Ekspozycję pokonkursową można oglądać do 6 grudnia br. w holu MDK.

Następnie wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny Zabrzeg pod kierownictwem Urszuli Cieślowskiej. Nie zabrakło również prezentacji multimedialnej przedstawiającej zarys działalności MDK. Na zakończenie ceremonii otwarcia na scenie MDK dla mieszkańców naszego miasta wystąpił Stachursky a dla kinomanów odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Każdy ma swoje kino”.

aka / czecho.pl, Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

---------------------

Autor zdjęć: Centrum Fotograficzne Ryszard Żoczek
www: http://centrumfotograficzne.com target=_blank class=dodaj>centrumfotograficzne.com
mail: ryszard@centrumfotograficzne.com
tel. 0 600 065 053

Otwarcie Miejskiego Domu Kultury · fot. Ryszard Żoczek / centrumfotograficzne.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.