Wiadomości

  • 5 grudnia 2009
  • wyświetleń: 3077

Konkurs: Czechowice w obiektywie

We wtorek, 1 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Czechowice-Dziedzice – moje miasto w obiektywie” zorganizowanego przez Urząd Miejski.

Celem konkursu było wyłonienie i wytypowanie najlepszych zdjęć promujących Gminę Czechowice-Dziedzice. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie ukazanie w sposób nowatorski walorów architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i społecznych miasta.

Organizatorowi zależało na pozyskaniu i prezentacji fotografii obrazujących niebanalne potraktowanie „miejskich klimatów”, w których głównym motywem jest człowiek, środowisko w którym żyje oraz wydarzenia w których uczestniczy.

Kapituła konkursu, w składzie: Marian Błachut (Przewodniczący), Maciej Kołoczek, Wanda Gryboś-Sznel, Piotr Targosz, Sławomir Rumiak, 19 listopada wyłoniła i wytypowała najlepsze zdjęcia promujące Gminę Czechowice-Dziedzice w kategoriach: natura, architektura, z życia miasta.

W konkursie mogli wziąć udział wszyscy miłośnicy fotografii, którzy aparatem fotograficznym dokumentują otaczającą nas rzeczywistość. W ocenie prac konkursowych zwrócono szczególną uwagę na: technikę wykonania i jakość nadesłanych prac, nowatorskie „świeże” spojrzenie autora zdjęć, oraz „odkrycie” nowych atrakcji popularyzujących i promujących Gminę Czechowice-Dziedzice.

Podczas ceremonii podsumowania konkursu fotograficznego Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut wraz z dyrektorką POPP Art.-u Wandą Gryboś–Sznel wręczyli laureatom konkursu dyplomy oraz nagrody rzeczowe: cyfrowe aparaty fotograficzne, odtwarzacze mp4, mp3 oraz statywy ufundowane przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

W kategorii NATURA:
I miejsce Józef Będkowski „Wisła w Zabrzegu”
II miejsce Marcelina Lorek „Wschód słońca przy Stawie Dworskim”
III miejsce Anna Biernot „Oczekiwanie”

W kategorii ARCHITEKTURA:
I miejsce Dominika Kocańda „Zimowa fontanna”
II miejsce Magdalena Kozik „Miasto nocą”
III miejsce Robert Adamus „Kino Świt”

Wyróżnienie Barbara Kliś „Szeregowiec”

W kategorii Z ŻYCIA:
I miejsce Magdalena Kozik „Tubaromana”
II miejsce Dominika Kocańda „Trochę kultury”
III miejsce Marcin Gadocha „Coś dla dzieci”

Do konkursu swoje fotografie zgłosiło 16 uczestników. Łącznie wpłynęły 94 zdjęcia. Kapituła poddała ocenie 81 zdjęć spełniających warunki regulaminu. Pokonkursową wystawę można oglądać w holu Miejskiego Domu Kultury do 6 grudnia.

aka / czecho.pl, Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.