czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2009
  • wyświetleń: 2820

Futsal w damskim wykonaniu

Goczałkowicka hala sportowa gościła 8 drużyn w organizowanym przez GOSiR turnieju piłki nożnej dziewcząt: ZSE Pszczyna (dwie drużyny), LO Chrobry, ZSO Pawłowice, ZSR Pszczyna, PG Goczałkowice oraz ZSTiL Czechowice-Dziedzice, ZS „Silesia” Czechowice-Dziedzice.

Reklama

Futsal w damskim wykonaniu


Ze względu na istniejącą od tego roku sekcję piłki nożnej w LKS Goczałkowice, tego typu rozgrywki miały pomóc trenerowi wychwycić talenty, które mogły by zasilić szeregi II ligowej tutejszej drużyny. Ostatni poważny taki turniej miał miejsce w marcu z okazji „Dnia Kobiet” w Pszczynie, gdzie w finale dziewczyny z Czechowic pokonały w rzutach karnych zawodniczki z Pawłowic.

I faza rozgrywek odbywała się systemem „każdy z każdym” w dwóch wcześniej rozlosowanych 4 drużynowych grupach. Piłkarki ZS „Silesia” w swojej grupie po dwóch wygranych i remisie zajęły przez gorszy bilans bramkowy 2 miejsce za Pawłowicami. W drugiej grupie do fazy pucharowej wyszły drużyny PG Goczałkowice i ZSE Pszczyna. Jako drugi zespół z grupy A nasze dziewczyny trafiły na młodsze zawodniczki z gimnazjum, które wygrały grupę B. Po regulaminowym czasie gry w tym meczu nie padło rozstrzygnięcie, a o awansie do finału decydowały rzuty karne. Bardziej odporne psychicznie od swoich młodszych koleżanek okazały się piłkarki z Czechowic. W dużym stopniu, podobnie jak w poprzednich meczach, do zwycięstwa przyczyniła się nasza bramkarka.

W finale po raz drugi w tym turnieju spotkały się drużyny z ZSO Pawłowice i ZS Silesia Czechowice. W meczu grupowym padł remis (0:0). I tym razem zanosiło się na podobny rezultat. Gdy już wszyscy przygotowywali się do rzutów karnych w ostatnich sekundach meczu padła bramka dla Pawłowic. Dla dziewczyn z „Silesii” była to jedyna stracona bramka w tym turnieju, ale jakże ważna. Marcelina Walaszek otrzymała wyróżnienie dla najlepszej bramkarki. Wiedząc o tym, w jakiej dyspozycji jest golpikerka z Czechowic zespół z Pawłowic robił wszystko, aby nie dopuścić do rzutów karnych. Na pewno dojdzie do kolejnego rewanżu w turnieju z okazji Dnia Kobiet.

Dziewczyny z Czechowic-Dziedzic wystąpiły bez kontuzjowanych Karoliny Pustelnik i Aleksandry Bury, jednak z wypożyczoną Marceliną Walaszek i Pauliną Czader. W skład drużyny, obok wymienionych wcześniej, wchodziły: Agnieszka Sieklińska, Anna Pisarek, Paulina Haszczyc, Łucja Krzyżewska, Zosia Waliczek i Justyna Rozum.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.