czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 grudnia 2009
  • wyświetleń: 1661

NFZ: Mniej pieniędzy na leczenie

Narodowy Fundusz Zdrowia skoryguje swoje plany finansowe i w przyszłym roku na leczenie szpitalne przeznaczy dodatkowy miliard złotych w skali kraju. Ile pieniędzy trafi do województwa śląskiego? - nie wiadomo.

Reklama

Jak informuje Radio Bielsko, budżet śląskiego NFZ w przyszłym roku może wynieść 6 miliardów 655 milionów złotych. To o prawie 600 milionów mniej niż w tym roku. Oszczędności będą dotyczyć lecznictwa sanatoryjnego, rehabilitacji oraz stomatologii. Oznacza to większe kolejki w szpitalach oraz do specjalistów. Według informacji śląskiego oddziału NFZ, region z dodatkowych pieniędzy otrzyma najwyżej 207 milionów złotych.

Trudna sytuacja szpitali na Śląsku dotyczy praktycznie wszystkich placówek. Ma to związek ze zmianami w finansowaniu opieki medycznej w 2010 roku i wyrównaniu stawek na leczenie. Województwo śląskie jest jednym z 5 regionów w kraju, które stracą na wprowadzanych zmianach.

aka / czecho.pl

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.