czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2009
  • wyświetleń: 1050

Betlejemskie Światło Pokoju w ratuszu

17 grudnia Komendant czechowickiego Hufca ZHP im. Olgi i Andrzeja Małkowskich harcmistrz Marian Hankus wraz ze swoim zastępcą, druhem przewodnikiem Dawidem Janikiem oraz skarbnikiem harcmistrzynią Marzeną Maliną złożyli przedświąteczną wizytę Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic Marianowi Błachutowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Markowi Kwaśnemu. Włodarze miasta, przyjęli z rąk harcerzy tradycyjne „Betlejemskie Światło Pokoju” w postaci płonącej świecy oraz świąteczne życzenia od zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów czechowickiego Hufca ZHP.

Reklama

Betlejemski ogień gości w Polsce i w Czechowicach-Dziedzicach już po raz dziewiętnasty. Z Groty Narodzenia Pańskiego austriaccy skauci przewożą go do Katedry Wiedeńskiej i przekazują kolegom z innych krajów, by dotarł do wszystkich krańców Europy. Tegoroczne przesłanie akcji brzmi „Wszyscy rodzimy się do służby”, co związane jest z przejściem ZHP do kolejnego roku programowego - Roku Służby.

Związek Harcerstwa Polskiego jest najstarszą i największą organizacją pozarządową i wychowawczą w Polsce. Jako jedyna należy ona do światowych struktur skautingu: WOSM i WAGGGS. Rok 2009 ogłoszono w ZHP Rokiem Braterstwa. Będzie on czasem przygotowań do obchodów stulecia harcerstwa na ziemiach polskich.

W Czechowicach-Dziedzicach Betlejemskie Światło Pokoju harcerze zaniosą do szkół, Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie, Ośrodka Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień", Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Felicjanek, kościołów, urzędów i instytucji oraz do niektórych czechowickich firm.

Burmistrz Marian Błachut, przyjmując w Urzędzie Miejskim ten symbol pokoju, pojednania, braterstwa i miłości dla bliźnich, podziękował w imieniu całej społeczności miasta i złożył gościom najlepsze świąteczno-noworoczne życzenia.

aka / czecho.pl, Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.