czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2009
  • wyświetleń: 1894

Wigilia dla samotnych

19 grudnia w naszej szkole do wspólnego stołu zasiadło 90 samotnych, bezdomnych, potrzebujących mieszkańców naszego miasta i okolic.

Reklama

Po raz siódmy wigilię dla nich przygotowała młodzież ze Szkolnego Koła PCK wraz z Katarzyną Ożóg-Gilowską. Na wigilijnym stole był barszcz przygotowany przez mamę Natalii Cyganik, ryby smażone przez absolwentów Mateusza Cwetlera i Marka Skowrona, sałatka przygotowana przez Natalię Farugę i inne smakołyki pozyskane dzięki czechowickim piekarniom, cukierniom i restauracji: "Eureka".

Wieczór rozpoczął O.Maciej Szczęsny SI czytając fragment z ewangelii o narodzeniu Jezusa. Opiekun SK PCK podziękowała młodzieży za aktywną pracę w kole PCK i złożyła życzenia wszystkim i każdemu z osobna. - Aby Nowonarodzony nauczył nas otwartości na innych ludzi, aby Bóg narodził się w każdym z nas i pobłogosławił każdy dzień Nowego Roku - życzyła organizatorka tych spotkań.

Życzenia też składali przybyli goście: członek zarządu powiatu bielskiego Stanisław Pięta, burmistrz Marian Błachut, który przytoczył słowa Matki Teresy z Kalkuty o tym, że Boże Narodzenie jest wtedy, gdy dajemy siebie innym, gospodarz miejsca: dyrektor Jan Bieroński życzył wiary w drugiego człowieka.

Ksiądz dziekan dekanatu czechowickiego Andrzej Raszka błogosławił opłatki i złożył zebranym życzenia - Niech atmosfera dzisiejszego wieczoru zapadnie w naszym sercu i rozbudzi w nas postawę miłości i dobroci dla drugiego człowieka. Życzę wam, żeby Pan dał wam tyle ciepła i mocy, byście mogli zmierzyć się z problemami i troskami.

W czasie łamania się opłatkiem i składania życzeń pojawiły się łzy wzruszenia. Dla niektórych, tych przebywających w noclegowni, osób była to jedna z niewielu okazji, aby zasiąść przy wigilijnym stole w rodzinnej atmosferze, zaśpiewać kolędy i podzielić się opłatkiem i ciepłymi uczuciami z drugim człowiekiem.

Uczniowie z klasy 3e przygotowali program artystyczny. Krótkie przedstawienie z przesłaniem: w codziennej krzątaninie i trosce o zapewnienie oprawy świąt Bożego Narodzenia nie zapominajmy o ich istocie: narodzeniu Boga w ludzkiej naturze, który pragnie wszystkim okazać miłość. Utalentowani wokaliści śpiewali kolędy i pastorałki. Każdy wigilijny gość otrzymał okazałą paczkę żywnościową o którą zadbali licealiści kwestując w czechowickich sklepach pod wodzą Agaty Ochman i Klaudii Palarz.

Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy przyczynili się do organizacji tej wieczerzy wigilijnej.

Organizatorzy SK PCK, źródło: loczedze.kvs.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.