czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 grudnia 2009
  • wyświetleń: 2899

Gmina przejmie udziały za dwa miliony

Gmina za ponad dwa miliony złotych przejmie od Goczałkowic-Zdroju udziały w Przedsiębiorstwie Inżynierii Miejskiej. – Robimy sąsiadom prezent na koszt naszych mieszkańców – uważa część radnych.

Władze Goczałkowic-Zdroju postanowiły zrezygnować ze swoich udziałów w czechowickim PIM-ie po tym, gdy Czechowice-Dziedzice dokapitalizowały spółkę, by móc zrealizować projekt budowy kanalizacji oszacowany na 270 milionów złotych. Wójt Krzysztof Kanik uznał, że skoro inwestycja nie dotyczy jego miejscowości, to przekazanie dodatkowych pieniędzy do PIM-u jest dla niej bezzasadne.

Goczałkowicka Rada Gminy podjęła uchwałę o zamiarze sprzedaży wszystkich swoich udziałów (ok. 6 procent) o wartości 2,2 mln zł i dała Czechowicom-Dziedzicom możliwość skorzystania z prawa pierwokupu.

Czechowiccy radni stosowny projekt uchwały rozpatrywali w grudniu. 14 rajców głosowało za odkupieniem udziałów, czterech było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.