Wiadomości

  • 5 lutego 2004
  • wyświetleń: 1068

Znikające kartoteki

Po likwidacji ZOZ-u i utworzeniu samodzielnych zakładów opieki zdrowotnej, pacjenci często bezskutecznie poszukują swoich kartotek. Część kartotek, zawierających historie choroby czechowiczan, w niewyjaśnionych okoliczościach zniknęła. Nie ma ich ani w nowo utworzonych przychodniach, ani w Archiwum Dokumentacji Medycznej. Kiedy likwidowano Zakład Opieki Zdrowotnej, dokumenty z czechowickiej przychodni zwanej "ubezpieczalnią" przejął likwidator, wtedy okazało się, że wielu brakuje. W dodatku przejmowana od lekarzy dokumentacja była w fatalnym stanie, czego nie ukrywa sekretarz gminy Marek Gazda. - Wiemy, że są braki, bo kartoteki, które dostaliśmy były w strasznym stanie. W naszym archiwum mamy po prostu to, co dostaliśmy - tłumaczy Marek Gazda.

Pacjenci, których historie choroby zniknęły, są oburzeni. Chodzą i bezskutecznie szukają swoich kartotek. Problem najczęściej dotyczy tych, którzy mieli tego pecha i leczyli się kiedyś w dziecięcej Poradni Wad Postawy w czechowickiej ubezpieczalni.

KaP

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.