czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1078

Młodzież z Rhein-Erft

Tegorocznego Sylwestra kilkunastoosobowa grupa młodzieży z partnerskiego Powiatu Rhein – Erft spędzała wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami z Powiatu Bielskiego w gościnnym Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Czechowicach – Dziedzicach.

Reklama

31 grudnia w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej z gościnną wizytą przybyła grupa młodzieży z partnerskiego powiatu Rhein-Erft, która wspólnie ze swoimi kolegami z Powiatu Bielskiego spędzała tegorocznego Sylwestra i witała Nowy 2010 Rok. Młodzi mieszkańcy z Niemiec przyjechali do Polski po raz pierwszy, zwiedzili Kraków, Bielsko-Białą i teren naszego Powiatu.

Razem ze swoimi kolegami ze szkół Powiatu Bielskiego uczestniczyli w wycieczkach, organizowanych konkursach i spotkaniach. Młodzieżą opiekowali się pracownicy Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „POP-Art.” pod kierunkiem dyrektor Wandy Gryboś-Sznel. Pobyt ten w dużej części współfinansowany był ze środków Polsko-Niemieckiej Fundacji „Pojednanie” w Poczdamie. W Starostwie Powiatowym z młodzieżą spotkał się wicestarosta bielski Mirosław Szemla. Rozmowy dotyczyły dalszych, wspólnych pobytów młodzieży w ramach wymiany pomiędzy Powiatem Bielskim a Powiatem Rhein-Erft, w tym tegorocznego wakacyjnego wypoczynku.

Podczas wizyty młodzieży z Rhein-Erft zorganizowano również konkurs grafiki komputerowej „Moje metamorfozy”.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.