czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 stycznia 2010
  • wyświetleń: 2309

Rokowania w sprawie sprzedaży kopalni

W Kompanii Węglowej odbyły się rokowania w sprawie sprzedaży kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach Silesii. Rozmowy z dwoma potencjalnymi kupcami są poufne, więc spółka nie udziela informacji. Następna tura rokowań odbędzie się 26 stycznia.

Reklama

Zainteresowane przejęciem kopalni są dwie firmy: Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia oraz Alpha Construction ze Szwajcarii. Założone przez pracowników kopalni "Silesia" Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia znalazło inwestora który wpłacił 3,6 mln zł wadium. Szef zakładowej Solidarności. Dariusz Dudek nie chce zdradzić kim jest ten inwestor strategiczny. Ujawnia jedynie, że to duża firma energetyczna z odpowiednim kapitałem i doświadczeniem.

Kompania Węglowa nie określiła ostatecznego terminu, w jakim chciałaby zamknąć negocjacje. W trakcie rokowań komisja przetargowa weźmie pod uwagę m.in. oferowaną cenę, warunki płatności i zobowiązania inwestycyjne.

aka / czecho.pl, źródło: Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.