czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2010
  • wyświetleń: 1651

Ranking: gmina druga w województwie

Gmina Czechowice-Dziedzice zajęła drugie miejsce w województwie śląskim w ogólnopolskim rankingu Związku Powiatów Polskich za 2009 rok. W kategorii "Gminy miejskie i miejsko-wiejskie" w skali kraju, Czechowice-Dziedzice z sumą 1905 punktów uplasowały się na wysokiej, 27. pozycji, wyprzedzając w rankingu m.in. Czeladź, Żywiec, Pszczynę, Cieszyn.

Reklama

Ogólnopolski Ranking Związku Powiatów Polskich to jedyny w Polsce tego rodzaju ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w ośmiu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

W rankingu mogą uczestniczyć wszystkie gminy, powiaty i miasta na prawach powiatu z całej Polski. Kolejność w rankingu uzależniona jest od osiąganych i zgłaszanych na bieżąco zrealizowanych projektów i uzyskanych wyników w ocenianych obszarach działalności.

Na koniec każdego roku wyróżniana jest tak zwana „złota piętnastka". Dla zwycięzców przyznawane są puchary i okolicznościowe dyplomy. Nagrody te wręczane są corocznie podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich. Liderowi rankingu w danym roku przysługuje tytuł „Dobrego Polskiego Samorządu".

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.