Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2010
  • wyświetleń: 1891

Ferie z czechowickimi bibliotekami

Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, które spędzają ferie w mieście do odwiedzenia czechowickiej biblioteki i skorzystania z ciekawej oferty przygotowanej przez bibliotekarzy.

Oddział Dziecięcy zaprasza w dniach 15, 17, 22 i 24 lutego w godzinach od 11.00 do 13.00 dzieci w wieku szkolnym na spotkania zatytułowane „Nuda nie dla mnie”. Uczestnicy wyczarują cuda z papieru, nitki i kredek.

Filia Nr 1 zaprasza na niezapomniane przygody w krainie Rozbójników Morskich. W pierwszym tygodniu ferii, w godzinach od 11.00 do 12.00 odwiedzający Bibliotekę będą mieli okazję poznać ranking najgroźniejszych Piratów, wysłuchać fragmentów książek o najsławniejszych Wilkach Morskich, wykonać patchworkową korsarską flagę. Przy dźwiękach nostalgicznie brzmiących szant będzie można stworzyć trójwymiarowe widoczki. Przed czytelnikami wiele pirackich atrakcji. Ahoj przygodo!

Filia Nr 2 również zaprasza na biblioteczne atrakcje. 15 i 22 lutego (poniedziałki) od 12.00 do 14.00 odbędą się "Bajkowe ferie", czyli głośne czytanie bajek dla najmłodszych; 19 i 26 lutego (piątek) o 12.00 przygotowano program "Artystycznie i plastycznie" - będą to zajęcia dla najmłodszych czytelników, nieco starsi wykonają papierowe torebki na prezenty.

Filia Nr 3 zaprasza zimowe atrakcje według następującego pomysłu: "Dziś mam ochotę na…” – zajęcia plastyczne dla dzieci. 15-19 lutego w godzinach pracy biblioteki, w czytelni będą przygotowane materiały plastyczne, aby o dowolnej porze każde przybyłe dziecko mogło spędzić czas w bibliotece, wykonując dowolną pracę plastyczną.

18 lutego czekają nas „Zimowe historyjki”, czyli czytanie bajek połączone z zajęciami plastycznymi. Na początku spotkania dzieci wybiorą bajkę o tematyce zimowej, która będzie tematem wiodącym naszego spotkania. Po odczytaniu książeczki dzieci za pomocą wybranej przez siebie techniki plastycznej (malowanie farbami, kredkami, rysowanie ołówkiem, lepienie z plasteliny, wycinanka z papieru kolorowego) odtworzy fragment bajki, który najbardziej im się podobał.

Filia Nr 5 zaprasza podczas ferii na pięć spotkań. 15 lutego od 15.00 do 17.00 będą prowadzone warsztaty literackie dla młodzieży „Poetą być...”. 19 lutego zaplanowano zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, trzy dni później pod hasłem "Scooby Doo i ferie” zorganizowane zostaną głośne czytanie i quizy dla dzieci o Tajemniczej Spółce. 24 lutego odbędą się gry i zabawy interakcyjne dla dzieci i młodzieży „Burzymy mosty”, natomiast 26 lutego dzieci i młodzież czeka niespodzianka.

Filia Nr 6 zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na interesujące spotkania w terminie od 15 do 19 lutego (10.00-12.00). W planach są: gry, zabawy, warsztaty plastyczne oraz konkursy wiedzy.

Filia Nr 7 zachęca do udziału w zajęciach z niespodziankami w terminie 15-19 lutego (godz. 11.00-13.00). Po prostu „Spotkajmy się w bibliotece” - namawia filia nr 7.

Filia Nr 8 zaprasza na zimowe atrakcje w ciepłym kąciku czytelnika w dniach od 15 do 19 lutego w czasie pracy biblioteki. Na każdego czytelnika będą czekać układanki, puzzle, gry oraz konkursy. Warto także obejrzeć niecodzienną wystawę prezentującą zbiory pasjonackie.

Filia Nr 9 codzienne będzie organizować zajęcia plastyczne pod nazwą „Moja zimowa przygoda podczas ferii”. Wszyscy uczestnicy zostaną obdarowani pamiątkami, a wykonane prace stworzą ciekawą wystawę.

Filia Nr 10 zaprasza codziennie w godzinach od 11.00 do 13.00 na „Zimowe spotkania Noddiego”, w planach są zajęcia: Zimowa integracja, Poranek z Noddym, Przygotowanie do balu u Noddiego, Bal u Noddiego, Nie trać werwy, zimą ruszaj się bez przerwy, Kącik majsterkowicza, Przyjazny Internet, Z historią za pan brat, Europa z baśni słynie, Jakie zwierzęta ukrywają się w lesie.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.