czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2010
  • wyświetleń: 2383

Fałszywi krewni w Czechowicach

W poniedziałek fałszywi krewni usiłowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Na szczęście osoby, do których dzwoniła oszustka wykazały się ostrożnością i nie przekazały obcym żadnych pieniędzy.

Najpierw około 13.00, nieznajoma podająca się w czasie rozmowy telefonicznej za siostrzenicę 67-letniej kobiety próbowała ją namówić na pożyczkę 12 tys. zł. Chwilę później najprawdopodobniej ta sama oszustka skontaktowała się z 64-letnią czechowiczanką i prosiła o pilną pożyczkę w wysokości 20 tys. zł. Po kilkudziesięciu minutach w identyczny sposób próbowała naciągnąć 58-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic. Na szczęście pokrzywdzeni wykazali się czujnością i nie zgodzili się na przekazanie pieniędzy.

Policja apeluje - bądźmy ostrożni, gdy nagle zadzwoni krewny i poprosi o pożyczkę! Nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.