czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2010
  • wyświetleń: 1274

Związek Strzelecki w Czechowicach

Złośliwy powie – chłopcy bawią się w wojenkę. Życzliwy będzie podziwiał samozaparcie, silną wolę i dobre chęci. Sami zainteresowani po prostu wierzą w sens dyscypliny i doskonale wiedzą, co oznacza słowo patriotyzm.

Czechowicki oddział Związku Strzeleckiego działa od 2006 roku, obecnie liczy 17 członków w wieku od 15 do 23 lat. Jego siedziba mieści się obecnie w podziemiach Domu Harcerza przy ulicy Narutowicza.

Celem związku jest szeroko pojęte szkolenie młodych mężczyzn, którzy chcą przygotować się do służby wojskowej. Zakres zajęć jest naprawdę szeroki i różnorodny. Podczas spotkań członkowie związku poznają zagadnienia z takich dziedzin, jak taktyka zielona, czyli prowadzenie działań w terenie leśnym, taktyka czarna – patrolowanie pomieszczeń i zabezpieczanie budynków, terenoznawstwo, czyli zajęcia z mapą, wojskowość – poznawanie różnego rodzaju taktyk, saperstwo – przygotowywanie okopów i bazy przejściowej i SPWW, czyli podstawy walki wręcz.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.