Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 lutego 2010
  • wyświetleń: 1829

Będzie ciszej przy głównych drogach

Na Śląsku ruszają konsultacje społeczne Programu ochrony środowiska przed hałasem. Program ma dotyczyć między innymi hałasu powodowanego przez coraz dłuższe w naszym regionie odcinki autostrad. Projekt jest częścią programu, nad jakim pracuje Zarząd Województwa Śląskiego.

To program ochrony środowiska przed hałasem, zaplanowany do 2013 roku. Ma ochronić tereny poza-aglomeracyjne i położone przy drogach o największym obciążeniu - czyli wzdłuż dróg krajowych, ekspresowych, autostrad i linii kolejowych. Odbyło się już w tej sprawie specjalne spotkanie informacyjne. Udział w nim brali przedstawiciele wykonawcy dokumentacji – firmy EKKOM Sp. z o.o. z Krakowa oraz zlecającego ekspertyzę Województwa Śląskiego.

Na dyskusje zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich urzędów gmin, w granicach których zlokalizowane są drogi i linie kolejowe, dla których wykonywany jest program ochrony środowiska przed hałasem. Obecnie rozpoczynają się konsultacje społeczne. Uwagi i wnioski do programu można składać w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Odbędą się również publiczne prezentacje programu.

aka / czecho.pl, źródło: Radio Express

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.