Wiadomości

  • 27 lutego 2010
  • wyświetleń: 2707

Nowy patron czechowickiej szkoły

Kim jest Orzeł Biały i kto kryje się pod tajemniczym nazwiskiem Leon Lasek? Te pytania pojawiły się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Radni podjęli uchwałę o nadanie Szkole Podstawowej nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach imienia „Orła Białego”.

To ostatnia zmiana patrona w czechowickich szkołach. Zanim jednak postanowili tego dokonać długo nie mogli dojść do wspólnego konsensusu. Próbowano odgadnąć, kim był dotychczasowy patron szkoły Leon Lasek i co oznacza zaproponowany przez szkołę nowy patron - Orzeł Biały.

Dyrektor szkoły Urszula Polaczek żałowała, że nie zaproszono na sesję przedstawicieli szkoły. Uczniowie z pewnością na długo zapamiętaliby tę lekcję wychowawczą.

Więcej czytaj w papierowym wydaniu Echa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.