czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2010
  • wyświetleń: 2875

20-latek zniszczył wiatę autobusową

Mieszany patrol Policji i Straży Miejskiej ujął sprawcę dewastacji wiaty przystankowej znajdującej się przy ulicy Wyspiańskiego.

Reklama

Sprawcą okazał się nietrzeźwy mieszkaniec Mnicha czasowo przebywający na terenie naszego miasta. 20-latka umieszczono w Izbie Wytrzeźwień. Obecnie Policja prowadzi dochodzenie. Za zniszczenie wiaty grozi mu pięć lat więzienia, natomiast Urząd Miasta wystąpi o pokrycie strat związanych z naprawą wiaty przystankowej.

Została zniszczona również wiata przystankowa w Ligocie przy ul. Bielskiej. Dzięki monitoringowi miejskiemu, z którego nagranie przekazano do Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach trwa śledztwo w sprawie ustalenia tożsamości sprawców wandalizmu.

- Zgodnie z kodeksem karnym uszkodzenie mienia, w przypadku gdy wartość strat przekracza 250 złotych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Zniszczenie wiaty przystankowej jest tzw. „przestępstwem wnioskowym”. Policja może prowadzić dochodzenie w takiej sprawie tylko na wniosek osoby, instytucji, do której należy uszkodzona wiata – tłumaczy nadkom. Roch Gałuszka.

Jeśli zauważysz w Gminie Czechowice-Dziedzice brak rozkładu jazdy, którejś z szyb w wiecie przystankowej lub zniszczoną ławkę czy znak drogowy, zawiadom Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach - Wydział Inwestycji i Zarządu Drogami, tel. 32 214-71-39, pl. Jana Pawła II 1.

Jeśli widzisz na przystanku autobusowym osobę lub grupę podejrzanie zachowujących się osób zgłoś to na - Policję pod numer alarmowy 112 lub 997 – Straż Miejską pod bezpłatny numer alarmowy 986 (tylko z telefonów komórkowych) lub 32 215-54-92.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.