czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2010
  • wyświetleń: 958

Spotkanie geodetów w Starostwie

W Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego – Mirosława Puzia z przedsiębiorcami branży geodezyjnej oraz pracownikami wydziałów geodezji Starostwa Powiatowego, Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

W imieniu Starosty Bielskiego przybyłych powitał Członek Zarządu Powiatu Stanisław Pięta. Stowarzyszenie Geodetów Polskich Koło Terenowe w Bielsku-Białej reprezentował Prezes – Jan Adam Kardasz. W spotkaniu udział wzięło ok. 50 osób.

Geodeta Powiatowy Ewa Sikora przedstawiła informacje o pracach nad utworzeniem numerycznej mapy zasadniczej w ramach projektu „System Informacji o Terenie Powiatu Bielskiego” realizowanego z udziałem środków unijnych.

W trakcie spotkania Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego przedstawił projektowane kierunki ustawowych zmian w Prawie geodezyjnym i kartograficznym, omówił zagadnienia dotyczące współpracy administracji z przedsiębiorcami geodezyjnymi oraz odpowiadał na liczne pytania z zakresu wykonywania prac geodezyjnych przy podziałach nieruchomości, rozgraniczeniach, inwentaryzacji powykonawczej budynków i sieci uzbrojenia terenu. Inspektor wskazał również na konieczność wnikliwej analizy wyników pomiarów wykonywanych za pomocą urządzeń GPS.

W podsumowaniu Mirosław Puzia wskazał, że oprócz wykonywania prac geodezyjnych zgodnie z przepisami prawa oraz najlepszą wiedzą techniczną niezbędnym jest stosowanie przez wszystkich geodetów kodeksu etyki zawodowej.

aka / czecho.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.