czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2010
  • wyświetleń: 1178

Zabrzeg: Mistrzostwa w tarokach

6 marca w strażnicy OSP w Zabrzegu odbyły się XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tarokach.

Reklama

W tym roku rozegrane zostały po raz drugi i są zaliczane do rocznego cyklu śląsko-morawskiego Grand Prix. Na zawody zaproszono jako gości honorowych: Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, Zastępcę Burmistrza Macieja Kołoczka, dyrektora cyklu Grand Prix Stanisława Teodora Londzina, sołtysów Zabrzega i Ligoty.

72 taroczkorzy zjechało z Kóz, Brzeszcz, Bestwinki, Czechowic-Dziedzic, Ligoty, Zabrzega, Chybia, jak również z Petrvaldu, Hecznarowic, Pustej Polom i Orlovej. Najlepszym zawodnikiem marcowych rozgrywek tarokowych i jednocześnie najlepszym z Zabrzega okazał się Franciszek Polok, II miejsce zdobył Władysław Baścik z Kóz, natomiast III miejsce wywalczył Petr Madejczyk z Pustej Polom tym samym stając się najlepszym zagranicznym zawodnikiem. W kategorii kobiet najlepsze miejsce zajęła Krystyna Zięć z Zabrzega.

Kolejny turniej z rocznego cyklu Grand Prix odbędzie się w dniu 17 kwietnia br. w miejscowości Pusta Polom.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.