czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 10 marca 2004
  • wyświetleń: 696

Gimnazjalista radnym

Radni rozszerzyli prawo wyborcze do Młodzieżowej Rady Miejskiej. W życiu politycznym miasta mogą uczestniczyć uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych, którym marzy się funkcja rajcy.

Młodzieżowa Rada Miejska ma już kilkuletnią tradycję. Na początku powołania MRM mało kto wiedział o jej istnieniu. Teraz o młodych radnych jest coraz głośniej. Tym bardziej, że włączają się do organizacji wielu miejskich imprez. Niestety, życie pokazuje, że wciąż jest to tylko kilkuosobowa grupa, pozostali młodzi radni wciąż pozostają "na papierze". By uaktywnić młodzież, dorośli samorządowcy postanowili, że do prac MRM mogą włączyć się uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych, a nie jak było to do tej pory wyłącznie trzecioklasiści. - Dotychczas do Młodzieżowej Rady Miejskiej mogli kandydować tylko gimnazjaliści z klas trzecich. Biorąc pod uwagę czas wyborów, który przypada na wiosnę, wybrani uczniowi mogli reprezentować swoją szkołę tylko przez kilka miesięcy - mówi przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Stanisław Kopeć. Często zdarzało się, że młodzi radni rozpoczynali naukę w szkołach innych miast. A ideą jest, by w MRM uczestniczyli uczniowie czechowickich szkół.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.