czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2010
  • wyświetleń: 1033

Niesamowite historie z biblioteką

Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęła realizację projektu pn.: „Niesamowite historie – cykl spotkań historyczno-literackich dla dzieci z gminy Czechowice-Dziedzice”.

Reklama

Projekt, dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w konkursie ofert na zadania publiczne realizowane w 2010 roku w gminie Czechowice-Dziedzice, zaproponowała uczestnictwo dzieciom korzystającym z oferty Filii Nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach oraz Filii Nr 6 w Ligocie-Burzeju. W projekcie udział weźmie 40 młodych czytelników.

Zaproszone dzieci będą miały okazję uczestniczyć w 5 wyjątkowych warsztatach literackich i historycznych, połączonych z zabawami plastycznymi. Trzy spośród zaplanowanych spotkań odbędą się w bibliotekach, dwa – w Zamku Królewskim na Wawelu.

Pierwsze z cyklu spotkanie już za nami. 15 marca wraz z Anną Chachulską – pracownikiem Działu Oświatowego Zamku Królewskiego na Wawelu oraz Ewą Stadmüller – autorką książek dla dzieci, uczestnicy projektu poznali legendy krakowskie, zwyczaje polskie i naukowe fakty historyczne. Trzeba przyznać, że zajęcia prowadzone w formie drużynowego konkursu wiedzy, upłynęły w atmosferze radości i twórczych pomysłów. Następne spotkanie z historią już 9 kwietnia, dzieci pojadą wówczas do Krakowa.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.