czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2010
  • wyświetleń: 718

Razem dla książki ze Słowakami

„Razem dla książki – polsko-słowacki projekt promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży” to partnerski pomysł Biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach oraz Biblioteka w Martinie.

Reklama

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w 85% w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013 oraz z budżetu państwa w 15%.

Zamysłem rzeczonego projektu jest wykazanie atrakcyjności tradycyjnej książki oraz zachęcenie młodych ludzi do wartościowego spędzania wolnego czasu w bibliotece.

W tym celu zorganizowane zostaną wizyty studyjne bibliotekarzy obu partnerów, spotkania dzieci w obu miastach, urozmaicone różnego rodzaju warsztatami edukacyjno-plastycznymi. Niebagatelne znaczenie ma organizacja seminarium podsumowującego, którego prelegenci, mając charakter autorytetów w dziedzinie czytelniczej w obu krajach, nadadzą prestiż projektowi i wniosą nowe treści w pracę bibliotek po zakończeniu projektu. Realizacja powyższych działań toczyć się będzie od marca do grudnia.

aka / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.