czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 marca 2004
  • wyświetleń: 740

Chcą łączyć Silesie z Brzeszczami!

Do spotkania związków zawodowych kopalni "Silesia", władz Czechowic i śląskich parlamentarzystów z władzami Kompanii Węglowej miało dojść wczoraj w czechowickiej kopalni. Zapowiadano debatę o być lub nie być "Silesii". Do spotkania doszło, jednak nie w takim składzie, jakiego spodziewali się związkowcy - zabrakło prezesów Kompanii.

Nasza kopalnia została skazana przez Kompanię Węglową na powolną śmierć - powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu szef Solidarności w kopalni "Silesia" Kazimierz Żyrek. Związkowcy dotarli do programu opracowanego przez zarząd Kompanii, który został przesłany do Banku Światowego. Program zakłada połączenie czechowickiej "Silesii" z kopalnią "Brzeszcze" i ograniczenie wydobycia w tych zakładach.

Zdaniem związkowców, plan połączenia "Silesii" z kopalnią "Brzeszcze" łamie porozumienie podpisane po ubiegłorocznym strajku pod ziemią w Czechowicach.

Iza

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.