czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2010
  • wyświetleń: 2021

Policyjny pies wytropił włamywacza

Pies patrolowo-tropiący „Zand” doprowadził swojego przewodnika do włamywacza. Dzięki niemu 36-letni czechowiczanin trafił do aresztu.

Reklama

W miniony weekend oficer dyżurny przyjął zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Koło. Łupem włamywacza, który przedostał się do wnętrza po rozbiciu szyby w drzwiach, padła kosiarka i przewody elektryczne. Właściciel oszacowali straty na przeszło tysiąc złotych. Na miejsce skierowano przewodnika z psem patrolowo – tropiącym. Pies bezbłędnie wskazał drogę, która uciekał rabuś, a następnie doprowadził swojego przewodnika wprost pod drzwi jego domu. Sprawca został zatrzymany.

Policjanci odzyskali też skradzione przez niego mienie. W przeszłości zatrzymany 36-latek był już karany za podobne przestępstwa. Teraz może spędzić za kratami najbliższe 10 lat.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.