czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2010
  • wyświetleń: 1235

Uczniowie z ZS Silesia w Bukareszcie

W dniach od 21 do 27 marca grupa uczniów z Zespołu Szkół „Silesia” pod opieką pani Magdaleny Czarneckiej, pana Tomasz Figury i pani Anny Gajewskiej, wzięła udział w konferencji historyczno – literackiej w Bukareszcie w ramach projektu Comeniusa „Wydarzenia historyczne i literackie XX wieku i ich wzajemne oddziaływanie w wymiarze Europejskim”.

Reklama

Gospodarzem wizyty był Colegiual Gheorghe Lazar, jedna z najstarszych i najznakomitszych szkół średnich w Bukareszcie. Podczas konferencji prowadzone były prelekcje na temat propagandy i literatury w latach 1948 do 1960.

Uczniowie z Cypru, Rumunii i Polski, wygłosili referaty dotyczące przełomowych wydarzeń XX wieku. Odczytom towarzyszyła seria warsztatów, dyskusji i prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów ze współpracujących krajów a także zwiedzanie zabytków Bukaresztu.

aka / czecho.pl, źródło: ZS Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.