Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 8465

Baza wojskowa w Czechowicach

Prima aprilis:

W ciągu dwóch lat na terenie Czechowic-Dziedzic ma powstać duża jednostka wojskowa. Szkolić będą się w niej międzynarodowe formacje specjalne. W ramach umowy nasze miasto może liczyć na dodatkowe środki na budowę kanalizacji i kolejne inwestycje.

Baza wojskowa w Czechowicach


O wizycie burmistrza Mariana Błachuta w Warszawie media wspominały wielokrotnie. Było to związane z poszukiwaniem środków na budowę kanalizacji w gminie. Jak okazuje się, w stolicy doszło do porozumienia. W zamian za fundusze w Czechowicach-Dziedzicach powstanie jednostka wojskowa.

Według wstępnych ustaleń koszary mogłyby powstać w zachodniej części naszej gminy, w okolicy Miliardowic lub Zabrzega. W jednostce miałyby szkolone być jednostki specjalne z Polski oraz Stanów Zjednoczonych. Obiekt ma być gotowy w połowie przyszłego roku.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.