Wiadomości

  • 7 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 1968

Czechowice-Dziedzice wyróżnione

Gmina Czechowice-Dziedzice zajęła wysokie, 27. miejsce w Polsce - i drugie w województwie śląskim (za Siewierzem) – w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich w corocznym rankingu organizowanym już po raz siódmy przez Związek Powiatów Polskich.

Lista najlepszych powiatów o gmin w Polsce w 2009 r. ogłoszona została właśnie na łamach tygodnika „Newsweek Polska”.

Zwycięskie samorządy 2009 zostały wyłonione w rankingu online w czterech kategoriach: powiaty, miasta na prawach powiatu, gminy miejsko-wiejskie i gminy wiejskie.

„Gmina Fair play” to konkurs, w którym na celownik bierze się zrównoważony rozwój, czyli to, czy gmina rozwija się tak, aby zadowolić inwestorów i mieszkańców. Celem tego konkursu jest wskazanie polskim i zagranicznym firmom miejsca, gdzie można dogodnie inwestować, gdzie inwestorzy obsługiwani są w przyjaznej i miłej atmosferze i mogą liczyć na pomoc oraz doradztwo ze strony pracowników urzędu.

W punktacji liczyło się kilkadziesiąt różnych kryteriów, m. in. działania proinwestycyjne, poprawa jakości obsługi mieszkańców, rozwiązania ekologiczne, posiadanie certyfikatów ISO, unijne dotacje, promocja i obecność gminy m. in. w internecie. Zwyciężyły te samorządy, które w ciągu całego 2009 roku uzbierały najwięcej punktów.

Na ręce Burmistrza Czechowic-Dziedzic gratulacje złożył Przewodniczący Komisji Ogólnopolskiej Konkursu „Gmina Fair Play” dr Mieczysław Bąk.

- Znalezienie się Państwa Gminy w gronie zwycięskich samorządów jest niewątpliwie ogromnym sukcesem – napisał w liście gratulacyjnym do Burmistrza. - Świadczy (...) o Pana ogromnym zaangażowaniu w kreowanie i budowanie pozytywnego wizerunku gminy, a także jej sukcesu ekonomicznego. W dzisiejszych czasach niezwykle istotne jest docenienie właśnie takich samorządów, które codziennie realizują działania przynoszące wymierne korzyści zarówno przedsiębiorcom inwestującym na terenie gminy, jak i wszystkim jej mieszkańcom.

aka / czecho.pl, źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.