Wiadomości

  • 15 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 3773

Zdewastowana kapliczka w Zabrzegu

W środę o godzinie 18.20 Straż Miejska otrzymała telefoniczne zgłoszenie dotyczące dewastacji przydrożnej kapliczki przy ulicy Do Zapory w Zabrzegu.

Kapliczka została posypana czerwonym proszkiem, a drzwiczki gdzie znajdowała się figurka pomalowane białą farbą olejną. Sprawcę udało się zatrzymać dzięki rozmowie z okolicznymi mieszkańcami. Wskazali oni sprawcę czynu. Kiedy strażnicy udali się pod wskazany adres, przed budynkiem zauważyli mężczyznę, którego ubranie było ubrudzone biało-czerwoną farbą.

Mężczyzna przyznał się do czynu popełnionego dzień wcześniej. Zdewastował kapliczkę, niszcząc szybę oraz figurkę znajdującą się w środku. Na miejsce przybył ojciec sprawcy, który zobowiązał się, że dopilnuje, aby syn doprowadził kapliczkę do stanu poprzedniego. W obecności Straży Miejskiej oraz pozostałych osób sprawca rozpoczął prace związane z oczyszczaniem.

aka / czecho.pl, źródło: Straż Miejska Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.