Wiadomości

  • 17 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 3840

Duża firma zmieniła właściciela

Pisla Ltd zakupiła 100% akcji Grupy Vertex z Czechowic-Dziedzic, zatrudniającej ponad 200 pracowników. Zmiana własności nastąpiła w 31 marca.

Od 1976 roku Firma Pisla prowadzi działalność jako producent i dostawca wyrobów metalowych i wyposażenia wnętrz. Firma mieści się w Vitasaari w Finlandii i jest jednym z liderów rynku w krajach nordyckich i bałtyckich.

- Pisla jest firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej z rocznym obrotem około 16 mln Euro w roku 2009. Zatrudnia 130 wykwalifikowanych pracowników. Na klientów firmy składają się odbiorcy ze sklepów oraz magazynów w Finlandii jak również podstawowych rynków eksportowych takich jak Szwecja, Norwegia, Rosja oraz kraje Bałtyckie - czytamy w komunikacie.

Wraz z zakupem Firmy Vertex S.A. Pisla Ltd zwiększa swoją ofertę produktową oraz
wzmacnia i rozszerza swoją pozycję na rynku. Natomiast Vertex S.A. uzyskała w ten sposób nowe możliwości rozwoju między innymi poprzez dostęp do nowych rynków zbytu oraz rozszerzenie gamy obecnie oferowanych produktów.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.