Wiadomości

  • 20 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 3847

Sprzedaż Silesii coraz bliżej

Finalizowane są kwestie dotyczące sprzedaży przez Kompanię Węglową kopalni Silesia, o którą ubiega się Energeticko-Premyslowy Holding (EPH) z Czech wraz z grupującym pracowników kopalni Przedsiębiorstwem Górniczym Silesia.

Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Obie strony wskazują, że do sfinalizowania transakcji może dojść na przełomie czerwca i lipca 2010 roku.

Trzeba jednak pamiętać, że uzyskanie wszelkich zgód i pozwoleń może potrwać. Chodzi między innymi o koncesję na wydobycie. W każdym razie na linii Kompania Węglowa-Energeticko-Premyslowy Holding niemal wszystko jest już dogadane. Cena, za jaką ma być sprzedana Silesia, nie została ujawniona.

Czeski koncern energetyczny EPH ma w planach rozwinięcie produkcji węgla w Silesii do poziomu dwóch milionów ton rocznie.

Koncern ten zainwestuje w Silesię kilkaset milionów złotych. Czesi traktują tę inwestycję jako długoterminową z zamiarem budowy Silesii głębokiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.