czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 1441

Twarzą w twarz z cerą wrażliwą

Artykuł sponsorowany:

Powiedzmy sobie szczerze, problem z wrażliwością cery narasta. Coraz więcej klientek salonów kosmetycznych skarży się na szczypanie, pieczenie, napięcie cery po użyciu kosmetyków pielęgnacyjnych. Wg ostatnich doniesień masz 50% szans, na to że jesteś jedną z osób która uważa swoją cerę za wrażliwą, jeśli nie to na pewno znajdziesz takie osoby wśród swoich znajomych. Pojęcie cery wrażliwej stało się bardzo popularne, niektórzy traktują je jako wyznacznik wyjątkowości swojej skóry, świadczący o jej delikatności, tym czasem ich problemy związane mogą być np.: z nieprawidłową pielęgnacją.

Twarzą w twarz z cerą wrażliwą


Pod pojęciem skóry wrażliwej często ukrywa się cera sucha bądź naczyniowa. Osoby identyfikujące tak swój typ cery poza uczuciem kłucia, pieczenia, napięcia i zaczerwienienia które pojawiają się w wyniku zetknięcia z preparatami pielęgnacyjnymi, identyfikują jeszcze tendencje do pojawiania się krostek, rumieńców, wypieków, odczucia ciepła (określane jako „uderzenia gorąca w policzki”).

U niektórych tego typu objawy mogą mieć charakter wrodzony, jednak bardzo często wrażliwość skóry związana jest z naszym stylem życia i środowiskiem, otoczeniem w jakim się znajdujemy. Pamiętajmy, że główną funkcją naszej skóry jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, jednak zbyt duże narażenia na te czynniki, przyczynia się do osłabienia funkcji barierowych skóry, w efekcie do pojawienia się nadwrażliwości.

Czym szkodzimy swojej cerze?

Poruszając temat cery wrażliwej, nie sposób ominąć pytania jakie czynniki wpływają na uwrażliwienie cery, odczuwanie dyskomfortu, i czego w związku z tym należy unikać. Pamiętaj więc, jeśli uważasz się za osobę z cerą wrażliwą unikaj skrajności pogodowych tj.: mrozu, upałów, silnego wiatru, drastycznych zmian temperatury. Nie unikaj wody ani kąpieli, jeśli usłyszysz o zgubnym wpływie detergentów, ale pamiętaj, że chlorowana woda w basenie, mydło i niedelikatne preparaty myjące na pewno Ci nie pomogą. Istotne są również stres, zanieczyszczenie środowiska i dieta, dlatego jest duża szansa, że w trakcie udanych wakacji Twoja skóra „odżyje”. Donosi się iż uwrażliwia cerę stosowanie kortykosteroidów, więc jeśli zachodzi taka potrzeba lepiej odłóż w czasie wizytę u kosmetyczki, uwrażliwienie może być też skutkiem stosowania innych leków, spytaj o to swojego lekarza jeśli masz jakieś podejrzenia. Ponadto unikaj ostro przyprawianych potraw, alkoholu, kawy i rozgrzewających napojów.

Pierwsze na froncie naturalnej ochrony naszej skóry przed czynnikami zewnętrznymi są naskórek i serum. Osoby z wrażliwą skórą mogą mieć cieńszy naskórek niż ich „gruboskórni” znajomi, co sprzyja podrażnieniom w wyniku kontaktu z różnymi substancjami. Mniejsza produkcja sebum, czyli uboższa warstwa chroniących powierzchnię skóry lipidów, też nie pomoże wrażliwcom, przyczyną może być mniejsza ilość gruczołów łojowych. Także mniejsza ilość gruczołów potowych sprzyja powstawaniu podrażnień ze względu na możliwe zaburzenia w równowadze naturalnego pH skóry. Słabsza bariera naskórkowa to zwiększona utrata wody z naskórka i głębszych warstw skóry, oraz słabsza ochrona przed czynnikami drażniącymi, które dodatkowo pogarszają sytuację, efekt to spadek nawilżenia, elastyczności i jędrności, ale przede wszystkim odporności na potencjalne zagrożenia.

Jeżeli mamy pewność, że nasz skóra jest wrażliwa, lub mamy takie podejrzenie, wcale nie znaczy to, że musimy rezygnować z chwili relaksu pod okiem kosmetyczki.

Planując wizytę w gabinecie kosmetycznym przejrzyjmy jego ofertę. Źródłem naszej wiedzy może być rozmowa telefoniczna, strona internetowa, bądź katalogi znajdujące się w salonie. W trakcie wizyty, mając podejrzenie lub przekonanie o wrażliwości naszej cery uprzedźmy o tym kosmetyczkę. Dobrą praktyką będzie konsultacja przed przystąpieniem do zabiegu, w jej trakcie kosmetyczka będzie miała okazję przyjrzeć się naszej cerze i właściwie ją ocenić. Niestety problem cery wrażliwej, bardzo rzadko występuje samodzielnie. Często cera wrażliwa łączy się z problemami cery naczyniowej i cery suchej, nie jest to jednak przeciwwskazanie do zabiegu, zaufajmy profesjonalizmowi kosmetyczki. Zdecydowanym przeciwwskazaniem do wizyty będzie występowanie atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, trądziku różowatego – a niestety, bardzo często towarzyszy im właśnie problem cery wrażliwej. W trakcie konsultacji odpowiadajmy na pytania szczerze, nawet jeśli pytania będą dotyczyły okresu dojrzewania, ciąży, menopauzy lub menstruacji, zmiany hormonalne mogą być czynnikiem, który wyzwala nadwrażliwość cery, uprzedźmy o tym osobę, która będzie wykonywała zabieg.

Jeśli masz kłopot z cerą wrażliwą w gabinecie kosmetycznym unikaj:
- produktów mocno perfumowanych;
- peelingów mechanicznych i produktów głęboko złuszczających (AHA, TCA, kwasu migdałowego);
- mikrodermabrazji, kawitacji;
- fototerapii, zabiegów laserowych;
- intensywnego masażu;
- podgrzewania, łaźni parowych etc…;
- produktów i procedur aparaturowych przyspieszających wnikanie substancji;

Decyduj się na zabiegi, w których wykorzystywane są preparaty łagodne, projektowane specjalnie pod potrzeby cery wrażliwej;


Czego oczekiwać więc w gabinecie, gdy mamy problem z cerą wrażliwą?


Sukces przyniesie ukojenie i nawilżenie. Zabieg powinien opierać się na substancjach łagodzących i nawilżających. Składniki aktywne zapewniające inne działanie np.: przeciwzmarszczkowe lub regenerujące, muszą być starannie dobrane, i dokładnie sprawdzone. Wykorzystanie w trakcie zabiegów preparatów opartych na olejach roślinnych bogatych w Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe dodatkowo wzmocni barierę lipidową i uzupełni strukturę cementu międzykomórkowego w warstwie rogowej naskórka. Jednym z etapów zabiegu powinna być maska o własnościach kojących i wychładzających.

http://pless.home.pl/foto/news/hypoalergica_dermika_1.jpg align=right>HYPOALERGICA MAX odpowiedź DERMIKI na potrzeby skóry wrażliwej w gabinecie kosmetycznym.

To stworzony wg znanej wszystkim zasady „primum non nocere” czyli „po pierwsze nie szkodzić” pierwszy zabieg DERMIKA Salon de luxe, przeznaczony do przeciwzmarszczkowej pielęgnacji cery wrażliwej.

Łączy w sobie składniki i preparaty znane ze swego doskonałego działania i bezpieczeństwa stosowania z nowoczesnymi rozwiązaniami współczesnej kosmetologii.

Zabieg rozpoczyna demakijaż hipoalergicznym mleczkiem, i ztonizowanie skóry tonikiem przeznaczonym do cery wrażliwej i naczyniowej. Następnie w zależności od spostrzeżeń i wywiadu przed zabiegiem kosmetyczka może wykonać delikatny masaż skóry specjalnym olejkiem, lub jeśli skóra jest płytko unaczyniona i bardzo reaktywna delikatnie, wmasować specjalny preparat kojący oparty na cennych dla skóry substancjach lipidowych. Kolejnym preparatem jest Łagodzące serum hialuronowe i wyjątkowy płat kolagenowy z kwasem hialuronowym, który doskonale koi i wycisza cerę a jego 20 minutowa aplikacja ma również zauważalne działanie przeciwzmarszczkowe. Na koniec zabiegu kosmetyczka delikatnymi ruchami wmasuje hipoalergiczny krem przeciwzmarszczkowy, dopełniający pielęgnacji. Wszystko to będzie chwilą relaksu w codziennym zabieganym świecie, chwilą poświęconą cerze, która potrzebuje wyjątkowej, skutecznej pielęgnacji połączonej ze specjalną troską i subtelnością…

http://pless.home.pl/foto/news/hypoalergica_dermika_2.jpg align=right>Co działa w zabiegu HYPOALERGICA MAX:

- czysty kwas hialuronowy – pozyskiwany w szwajcarskich laboratoriach metodą biotechnologiczną zapewniającą wyjątkową czystość. Tworzy na skórze hydrofilowy, lekki film, którego celem jest przywrócenie skórze doskonałej elastyczności i jędrności, wygładzenie zmarszczek na drodze wtórnej re - hydratacji jej górnych warstw. Ponadto pozostając na skórze staje się idealnym buforem pomiędzy środowiskiem zewnętrznym a jej powierzchnią, chroniąc przed ewentualnymi podrażnieniami i stając się magazynem substancji czynnych.

- peptyd NEURO-TOLERANCE – nowość poparta światowym patentem! Innowacyjna sekwencja aminokwasów, działająca na komórki nerwowe skóry i keratynocyty co prowadzi do osłabienia objawów nadwrażliwości, takich jak zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie, szczypanie, bolesne napięcie, poprawia komfort skóry wrażliwej.

- D-pantenol – aktywny biologicznie izomer prowitaminy B5, wykazuje działanie przeciwzapalne, doskonale łagodzi podrażnienia, stymuluje odnowę komórek naskórka.

- kolagen CRYO COLLAGEN MATRIX – trójwymiarowa sieć kolagenowa, składająca się z nierozpuszczalnych, wielkocząsteczkowych włókien kolagenowych, molekuł kolagenu które dyfundują z płatu i dzięki temu mogą zwiększać zdolność zatrzymywania wilgoci w naskórku oraz peptydów, których niewielkie rozmiary umożliwiają wnikanie w głąb stratum corneum.

- Kompleks COLLAGEN BOOST – ekstrakt z drożdży pozyskiwany metodą biotechnologiczną. Stymuluje wytwarzanie kolagenu i innych białek zakotwiczających. Zwiększa spójność naskórka ze skórą właściwą, wygładzając i spłycając zmarszczki.

- witamina P – tzw. Witamina przepuszczalności (permeability witamin), tą nazwą określa się grupę związków pochodzenia roślinnego, które wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, tak aby stały się bardziej odporne na czynniki wyzwalające reakcję rumieniową;

- olej jojoba, olej z awokado, olej z wiesiołka – z dużą zawartością kwasu gamma-linolenowego, wzmacniającego barierę ochronną skóry;

- witamina E – czynnik przeciwpodrażnieniowy i silny antyoksydant,


http://pless.home.pl/foto/news/hypoalergica_dermika_3.jpg align=right>Zabieg HYPOALERGICA MAX został skomponowany z produktów, o których bezpieczeństwie świadczy brak negatywnych skutków w ciągu kilkuletniej historii ich stosowania przez kosmetyczki oraz z nowych preparatów, które zostały przebadane na ochotnikach z dodatnim wywiadem alergologicznym w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Bezpieczeństwo stosowania zabiegu potwierdziły badania jego przebiegu przeprowadzone pod nadzorem lekarza dermatologa.

------------------

Dermika Salon & Spa
Bielsko-Biała
ul Wyspiańskiego 8
tel. 33 810 69 89
http://www.bielsko-biala.dermikasalony.pl target_blank class=dodaj>http://www.bielsko-biala.dermikasalony.pl
e-mail: bielsko-biala@dermikasalony.pl