Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 2581

Czechowicka Amatorska Liga Piłkarska

Mimo amatorskiego charakteru rozgrywek do CALP zgłosiło się 11 drużyn: Czwórkowicze Zabrzeg, Strażak Ligota, Czechowice Centrum, FC Świerki, XYZ, Południowcy, OPK, Giganci, Mystic Green, Arci-Land, Valeo.

Na spotkaniu organizacyjnym zapoznano się z regulaminem ligi. Najwięcej pytań dotyczyło jak rozumieć zawodnika niezrzeszonego, czyli kto może zyskać statut amatora. Kilku zainteresowanych grą zostało zarejestrowanych przez kluby piłkarskie. Dlatego zrzeszeni „nie grający” przedstawią pisemną deklarację, że nie wystąpią w klubowych rozgrywkach w rundzie rewanżowej „wiosennej”. Jeśli zawodnik grający w amatorskich rozgrywkach odnotuję nawet 1 minutę gry w klubie, mimo swojej deklaracji, doprowadzi do zweryfikowania meczy z jego udziałem jako walkowery (5-0) na korzyść przeciwnika. Następnym postulatem było obniżenie minimalnego wieku zawodnika dopuszczonego do rozgrywek. Początkowo zakładano minimum 16 lat, jednak na wniosek drużyny FC Świerki, gdzie mają w składzie dwóch piętnastolatków , obniżono ten wiek minimalny do 15 lat.

Liga pierwotnie zakładała udział 8 drużyn. Jednak by wszystkim zainteresowanym udzielić możliwość gry, nastąpiły minimalne, istotne zmiany w regulaminie, dotyczące czasu gry. Pierwotnie w jednej kolejce miały być 4 mecze dlatego rezerwacja Orlika dotyczyła 3 godzin, a mecze miały trwać 2x20 minut. Przy tej ilości zespołów musimy zmodyfikować czas trwania meczów do 2x15 minut. Mam nadzieję, że entuzjazm nie zgaśnie podczas trwania rozgrywek , nawet mimo słabych wyników. Nie chciałby, żeby któraś z ekip zdezerterowała.

Przypominam, że zgodnie z regulaminem ewentualny walkower dyskwalifikuję zespół. Aby poważnie potraktować działania organizatorów, proszę pamiętać, że przy dyskwalifikacji drużyny, każdy jej zawodnik ma zakaz gry przez trzy lata, jeśli uda nam się kontynuować te rozgrywki.

Poniżej zamieszczam harmonogram I kolejki:
I kolejka 24.04.2010
14.00 FC Świerki - OPK,
14.40 Czwórkowicze - Czechowice Centrum,
15.20 Giganci – Mystic Green,
16.00 Południowcy – Arci-Land,
16.40 Strażak Ligota - XYZ,
pauzuje Valeo

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.