czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2010
  • wyświetleń: 1177

Za nami piąty z sześciu turniejów bilarda

W dniu 10 kwietnia odbył się piąty z sześciu turniejów w bilard z cyklu Vita Lifa Championship.

Reklama

Od samego początku rywalizacja była bardzo interesująca, ponieważ lider klasyfikacji generalnej Paweł Kosmaty by zapewnić sobie zwycięstwo w cyklu musiał zająć minimum 4 miejsce. Pozostali zawodnicy chcieli temu zapobiec, ale ich trudy na nic się zdały bo lider wygrał swoją grupę i zapewnił sobie miejsce w półfinale. Od tego momentu większego znaczenia nabrała walka o dwa pozostałe wolne miejsca na podium w generalce.

W najciekawszym pojedynku grupowym o wyjście do półfinału i znaczne powiększenie dorobku punktowego zmierzyli się Tomasz Smalcerz i Mariusz Szewczyk. Ten drugi by myśleć o zaatakowaniu podium musiał wygrać, by móc odrobić 5 pkt straty do Tomasza Smalcerza. Udało mu się to po bardzo wyrównanym spotkaniu. W drugiej grupie najlepsi okazali się, będący na trzecim miejscu w cyklu Adam Ciapka oraz Andrzej Szczyrbowski.

W półfinałowe pary wyglądały następująco: Paweł Kosmaty - Andrzej Szczyrbowski, Adam Ciapka - Mariusz Szewczyk.

Pan Paweł wyraźnie zadowolony z wykonania planu minimum przegrał półfinałowy pojedynek. Do finału drugi raz z rzędu awansował Andrzej Szczyrbowski. Niezwykle interesująco zapowiadało się drugie półfinałowe starcie, które miało istotny wpływ na klasyfikację generalną. Emocje były niesamowite, a zakończenie niezwykle dramatycznie. Po pechowym uderzeniu przeciwnika drugim finalistą okazał się Mariusz Szewczyk.

Trzecie miejsce zdobył ostatecznie Paweł Kosmaty, który nie miał litości dla Adama Ciapka i uzupełnił swoją kolekcję o brązowy medal. Drugie miejsce zajął Mariusz Szewczyk, który nie sprostał Andrzejowi Szczyrbowskiemu, ale zdobyte punkty pozwoliły mu wskoczyć na trzecie miejsce w generalce. Andrzej Szczyrbowski po drugim miejscu w poprzednim turnieju tym razem wygrał i także liczy się w ostatecznej roz grywce.

Jakie będą końcowe wyniki dowiemy się w maju. Biorąc pod uwagę wyrównaną stawkę, jeszcze wszystko może się wydarzyć. Wszystko prócz odebrania pierwszego miejsca, na którym od początku cyklu usadowił się Paweł Kosmaty.

Klasyfikacja generalna oraz więcej informacji na: www.mrm.czechowice-dziedzice.pl/vitalife/ target=_blank class=dodaj>mrm.czechowice-dziedzice.pl/vitalife

Wezdiw / klub czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.