czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 marca 2004
  • wyświetleń: 734

Autobusy w spółce?

Władze miasta zastanawiają się czy Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej przekształcić w spółkę prawa handlowego. Po zmianie statutu firma będzie mogła prowadzić działalność gospodarczą. Obecnie, jako zakład budżetowy, nie może tego robić. Okazuje się jednak, że pomysł na zmianę statutu miejskiego przewoźnika nie jest w praktyce taki prosty.

Nie wiadomo dokładnie, kiedy pojawił się pomysł przekształcenia zakładu budżetowego, jakim jest obecnie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w spółkę prawa handlowego. Z pewnością myśl ta narodziła się, gdy rozgorzała batalia o turystyczny autokar, którego właścicielem jest czechowicki PKM. Według większości radnych autobus turystyczny kupiony przez gminę powinien zostać jak najszybciej sprzedany. Przedsiębiorstwo, zgodnie z aktualnym statutem, nie może bowiem prowadzić usług turystycznych. Tak więc w myśl przysłowia "nie drzwiami, to oknem" władze miasta zastanawiają się nad znalezieniem wyjścia z sytuacji...

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.