Wiadomości

  • 25 marca 2004
  • wyświetleń: 817

Pieniądze na Kościuszkę

Naprawa ulicy Kościuszki może zostać częściowo sfinansowana ze środków programu Łagodzenia w Regionie Śląskim Skutków Restrukturyzacji Zatrudnienia w Górnictwie Węgla Kamiennego. Projekt jest realizowany w ramach "Funduszu na Rzecz Rozwoju Infrastruktury Lokalnej Skierowanej na Rozwój Przedsiębiorczości".

W związku z możliwością pozyskania dotacji złożono wniosek o przyznanie środków na zadanie inwestycyjne "Przebudowa ulicy Kościuszki". W tegorocznym projekcie budżetu gminy zaplanowano przebudowę ul. Kościuszki za 1 000 000 złotych, w tym 700 000 złotych kredytu. Inwestycja ta obejmuje wykonanie jezdni, chodników, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, przebudowę sieci wodociągowej i gazociągu. Łączny koszt inwestycji według kosztorysu inwestorskiego wynosi 1 235 651,18 złotych. Uzyskanie dotacji w wysokości 500 000 złotych pozwoliłoby na sfinansowanie 40,7 procent kosztów inwestycji brutto.

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.