Wiadomości

  • 6 maja 2010
  • wyświetleń: 1002

Spotkania Artystyczne Przedszkolaków

W środę 12 maja o godzinie 9.30 rozpoczną się na scenie gościnnego Miejskiego Domu Kultury IX Spotkania Artystyczne Przedszkolaków Gminy Czechowice–Dziedzice.

Spotkania te odbywają się co roku, udział w nich biorą dzieci z wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu naszej gminy. W tym roku udział weźmie 16 placówek, w tym 12 przedszkoli, 2 Oddziały Przedszkolne przy Szkołach Podstawowych i 2 Zespoły Szkolno-Przedszkolne.

Podczas Spotkań dzieci prezentują swoje dokonania artystyczne z wielką chęcią, równie chętnie oglądają występy swoich kolegów. Formuła Spotkań umożliwia różnorodność form i treści występów. Są one miejscem prezentacji i wymiany doświadczeń, pokazania pracy przedszkola na szerszym forum. Z roku na rok zauważyć można coraz bardziej twórczą pracę nauczycielek, przygotowujących dzieci do występów. Dzieci, dzięki takim spotkaniom mogą nauczyć się samodzielności, otwartości na innych, sposobów radzenia sobie w stresujących sytuacjach oraz właściwego zachowania się na scenie i na widowni.

Spotkania nie są konkursem - małe dzieci śpiewają, tańczą i recytują najlepiej jak potrafią - dlatego też wszystkie otrzymują jednakowe nagrody, z których wspólnie korzystają w przedszkolu.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic objął patronat honorowy nad IX Spotkaniami Artystycznymi Przedszkolaków, jest również fundatorem nagród, statuetek oraz dyplomów. Spotkaniom zawsze towarzyszy wystawa prac plastycznych przedszkolaków w holu MDK.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.