Wiadomości

  • 6 maja 2010
  • wyświetleń: 6187

Wtargnął do sąsiadów i zaczął ich bić

Czechowiccy policjanci zatrzymali w środę 35-letniego mężczyznę, który wtargnął do mieszkania sąsiadów, groził im śmiercią i pobił domowników. Ponieważ czynów tych dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, teraz może trafić do więzienia nawet na 7,5 roku.

Wtargnął do sąsiadów i zaczął ich bić
fot. KMP Bielsko-Biała


Wieczorem nietrzeźwy, rozjuszony sprawca wyważył kopniakiem drzwi i wtargnął do jednego z czechowickich mieszkań przy ulicy Górniczej. Już w progu groził domownikom pozbawieniem ich życia, a w pewnym momencie rzucił się na 24-letniego mężczyznę z pięściami. Ignorował prośby mieszkańców o opuszczenie domu. Z chwili na chwilę stawał się coraz bardziej agresywny i wulgarny. W czasie awantury zarzucał sąsiadom, że są konfidentami.

Spłoszył go dopiero telefon mieszkańców z prośbą o interwencję policji. Sprawca nie uciekł daleko. Policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu. Badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi blisko 2 promile alkoholu. Jak ustalono, wcześniej ten sam napastnik groził śmiercią ekspedientce w jednym ze sklepów w Czechowicach-Dziedzicach.

W kwietniu tego roku, po 6 latach pobytu w więzieniu, wyszedł na wolność. Zatrzymany ma już na swoim koncie rozboje, wymuszenia rozbójnicze, pobicia i groźby karalne. Obecnych przestępstw dopuścił się już jako recydywista, dlatego może spędzić w więzieniu kolejne 7,5 roku. Jutro o jego dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.