Wiadomości

  • 7 maja 2010
  • wyświetleń: 2624

30-latek okradał swoich pracodawców

30-letniego złodzieja zatrzymali policjanci z Czechowic-Dziedzic. Sprawca podejmował pracę w firmach budowlanych jedynie po to, aby okradać swoich pracodawców.

Jak ustalili czechowiccy policjanci, w ciągu ostatniego półrocza złodziej aż pięciokrotnie zmieniał miejsca zatrudnienia. Podejmował pracę w czechowickich firmach remontowo - budowlanych, tylko po to, aby rozpoznać sytuację i zorientować się, jaki wartościowy sprzęt może paść jego łupem. Do pracy stawiał się punktualnie przez dwa-trzy dni i nie przysparzał żadnych problemów. Po tym terminie porzucał swoje stanowisko, a wraz z nim ginęły cenne elektronarzędzia i inny wartościowy sprzęt budowlany. W sumie skradł sprzęt o wartości około 8 tysięcy złotych. Skradzione mienie szybko „spieniężał”, sprzedając je swojemu wspólnikowi po znacznie zaniżonej cenie.

W toku czynności, policjanci ustalili i zatrzymali 20-letniego pasera, który przyjmował kradzione przedmioty. Przeszukano jego posesję i odzyskano, m.in. kabinę prysznicową oraz inne narzędzia budowlane warte prawie 5 tysięcy złotych. Jednocześnie okazało się, że zatrzymany 20-latek poszukiwany jest przez sąd na podstawie nakazu doprowadzenia do aresztu śledczego za wcześniejsze przestępstwa. Obu zatrzymanym mężczyznom za przestępstwa te grozi 5 lat więzienia.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.