Wiadomości

  • 8 maja 2010
  • wyświetleń: 1117

Uwaga na fałszywych wnuczków

Oszuści, którzy przez telefon podają się za wnuczków i pilnie potrzebują pieniędzy znów są aktywni. W środę próbowali naciągnąć na pożyczkę mieszkanki Czechowic-Dziedzic. Dlatego po raz kolejny policja prosi o ostrożność!

Obie kobiety na szczęście wykazały się rozwagą i nie dały się nabrać na numer z „fałszywym wnuczkiem”. Przed południem oszust zadzwonił do 67-letniej czechowiczanki. W czasie rozmowy telefonicznej podawał się za jej siostrzeńca i prosił o pilną pożyczkę 25 tysięcy złotych. Kiedy kobieta zaczęła go wypytywać o powiązania rodzinne, oszust przerwał rozmowę.

Chwilę później, prawdopodobnie ten sam mężczyzna zadzwonił do 73-letniej mieszkanki Czechowic-Dziedzic. Tym razem podawał się za jej brata i prosił o pożyczenie 35 tysięcy złotych. I tym razem, dzięki trzeźwości umysłu starszej kobiety, nie udało mu się wyłudzić pieniędzy.

aka / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.