czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 marca 2004
  • wyświetleń: 670

W Silesii koniec spokoju?

Wszystko wskazuje na to, że w kopalni KWK "Silesia" kończy się okres spokoju, który trwał dziewięć miesięcy. Dokładnie 2 czerwca 2003 roku po dziewięciu dniach protestów podpisano porozumienie między Kampanią Węglową a zakładowymi związkami zawodowymi. Kampania zobowiązała się m.in., że do 2006 roku kopalnia nie zostanie postawiona w stan likwidacji, nie zostanie przekazana innym podmiotom gospodarczym w celu likwidacji. Tymczasem związkowcy dotarli do programu opracowanego przez zarząd Kompanii, który zakłada połączenie czechowickiej "Silesii" z kopalnią "Brzeszcze" i ograniczenie wydobycia w tych zakładach.

Zdaniem związkowców, plan połączenia "Silesii" z kopalnią "Brzeszcze" łamie porozumienie podpisane po ubiegłorocznym strajku. - Nasza kopalnia została skazana przez Kompanię Węglową na powolną śmierć. My jednak nie damy sobie grać na nosie, nie pozwolę, dopóki tutaj pracuję, aby pryncypałowie z Kampanii Węglowej decydowali o losie "Silesii". Mamy przygotowaną taką broń, o jakiej decydenci jeszcze nie słyszeli...

Więcej, czytaj w papierowym wydaniu Echa na str. 11

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.