Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2010
  • wyświetleń: 7493

Pomoc dla powodzian

Burmistrz Czechowic i Ośrodek Pomocy Społecznej apelują do mieszkańców i wszystkich ludzi dobrej woli o dostarczanie do Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Kolejowa 37) darów serca.

Potrzebne są środki czystości, koce, kołdry, pościel, ubrania i innych przedmiotów praktycznego, domowego użytku. Potrzebne są również paczki żywnościowe. Ośrodek Pomocy Społecznej jest czynny w sobotę i niedzielę w godz. 9:00-17:00.

Dzisiaj w kilku punktach na terenie gminy wydawane są paczki żywnościowe dla powodzian. Żywność pozyskała czechowicka Fundacja dla Dzieci Pokrzywdzonych Losowo.

Lista punktów, w których wydawane są paczki:

- siedzibie fundacji w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Szkolnej 50 (Renardowice)
- OSP w Bronowie przy ul. Czyża 12
- OSP w Zabrzegu przy ul. Gazdy 3
- Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Kolejowej 37 (centrum)
- kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ul. Zajęczej (Czechowice Górne, Podraj)

Równocześnie, CARITAS POLSKA organizuje wydawanie żywności przy kościele NMP Wspomożenia Wiernych, przy ul. Legionów.

Zorganizowana jest również doraźna pomoc finansowa na zakup najniezbędniejszych podstawowych artykułów żywnościowych, leków i niezbędnej odzieży.

Osoby poszkodowane proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Kolejowej 37, pokój nr 2 lub telefonicznie - 322152388, 322155098, w dni robocze w godz. 7.00–20.00, w sobotę i niedzielę w godz. 9.00–17.00.

Nieodpłatną pomoc w odpompowywaniu wody z domów i piwnic zaoferowała firma DABI S. Budny, M. Budny Sp. J., z siedzibą w Ligocie, ul. Włościańska 32 - tel. 601449320.

ups / czecho.pl. źródło: UM Czechowice-Dziedzice

--------

Informacja z 2010-05-20

Urząd Miejski zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli z gorącą prośbą o pilną pomoc finansową i materialną dla mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice, którzy ucierpieli wskutek powodzi.

Prosimy przede wszystkim o wysokowydajnościowe pompy, środki czystości, dezynfekujące, koce, pościel, ręczniki, pampersy, żywność, etc. Ludzie ze zniszczonych przez żywioł miejscowości wymagają natychmiastowej pomocy. Szczególnie ucierpieli mieszkańcy sołectw - Zabrzega, Ligoty, Bronowa oraz północnych dzielnic miasta. Woda zniszczyła ich domy, budynki gospodarcze, uprawy rolne, a wiele osób straciło dorobek całego życia.

Podajemy numer konta Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, na który można przesyłać środki finansowe

PKO B.P. O/Bielsko-Biała
68 1020 1390 0000 6802 0024 9680

z dopiskiem „Pomoc dla powodzian”

W sprawie pomocy materialnej prosimy kontaktować się na adres Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach sekretariat@um.czechowice-dziedzice.pl (43-502 Czechowice-Dziedzice, Plac Jana Pawła II) oraz telefonicznie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach 32-215 23 88 lub ops@ops.czechowice-dziedzice.pl.

aka / czecho.pl, źródło: UM Czechowice-Dziedzice, ww.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.