Wiadomości

  • 20 maja 2010
  • wyświetleń: 3689

Apel Burmistrza do mieszkańców

Publikujemy apel Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta do mieszkańców naszej gminy:

Apeluję do wszystkich mieszkańców oraz innych osób znajdujących się na obszarze akcji ratowniczej prowadzonej na wałach przeciwpowodziowych oraz na terenach zalanych o nieutrudnianie akcji ratowniczej. Przestrzegam przed wchodzeniem na wały lub na inny teren działania służb ratowniczych oraz apeluję o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu miejsc prowadzenia tych działań.

Apeluję także, aby pod żadnym pozorem nie korzystać z prywatnego sprzętu pływającego na obszarach zalanych, jeśli nie jest to konieczne dla ratowania życia i mienia.

Przebywanie na wałach bądź w ich pobliżu w sytuacji powodziowej nie tylko zagraża bezpieczeństwu, ale także zakłóca prace nad obroną wałów oraz utrudnia ewakuację ludzi i dobytku.

Wszyscy, którzy zgłaszają gotowość do pomocy w akcji ratowniczej powinni się skontaktować z miejscowym sztabem zarządzania kryzysowego, który mieści się w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, tel: 32 -21 47 165.

Burmistrz Czechowic-Dziedzic
Marian Błachut

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.