Wiadomości

  • 29 maja 2010
  • wyświetleń: 1822

III Festiwal Muzyki Sakralnej

Już po raz trzeci odbędzie się w naszym mieście III Festiwal Muzyki Sakralnej Czechowice-Dziedzice.

III Festiwal Muzyki Sakralnej


Tym razem koncerty zaplanowano na ostatni weekend tego miesiąca, od 28 do 30 maja. W ramach spotkań w piątek zorganizowane będą warsztaty "Odpowiedzi mszalne", które poprowadzi Witold Zalewski. Tego samego dnia w Kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela odbędzie się koncert wokalno-organowy w wykonaniu Katarzyny Giwer i wspomnianego wcześniej Witolda Zalewskiego.

Drugiego dnia, w sobotę w Kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela wysłuchamy koncertu organowo-chóralnego w wykonaniu nauczycieli, uczniów oraz chóru Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej z Bielska-Białej.

W niedzielę, 30 maja w kościele św. Katarzyny odbędzie się koncert "Śpiewy polskich świątyń" z udziałem Męskiego Kwartetu Wokalnego "Triplum".

Organizatorami Festiwalu są: Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice, Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Diecezjalna Szkoła Organistowska, Szkoła Muzyczna II st., Parafia Jezusa Chrystusa Odkupiciela, Parafia św. Katarzyny.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.