Wiadomości

  • 28 maja 2010
  • wyświetleń: 1233

Akcja Obywatelska w Silesi

Uczniowie Zespołu Szkół „Silesia” wzięli udział w Młodzieżowej Akcji Obywatelskiej „ 20 lat wspólnie” prowadzonej w ramach Roku Historii Najnowszej.

Celem Akcji jest upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypada na 27 maja 2010 roku. Akcja ma zachęcić mieszkańców do docenienia pozytywnej działalności samorządów poprzez pokazanie, co się zmieniło w okolicy dzięki działaniom władz lokalnych.

Zadaniem uczniów było przeprowadzenie rozmów ze swoimi rodzicami, dziadkami, sąsiadami pamiętającymi czasy przed 1990 rokiem na temat zmian, jakie zaszły w ich miejscowości dzięki działalności władz samorządowych.

Na podstawie wywiadów i dokumentacji fotograficznej uczniowie przygotowywali prezentacje multimedialne poświęcone samorządności gminy w oczach jej mieszkańców.

W projekcie, koordynowanym przez Jolantę Małysiak, wzięły udział zespoły uczniowskie z klasy 2ALO i 3AT4. Efekty ich pracy, w postaci wspomnianej prezentacji, przekazane zostały Starostwu Powiatowemu w Bielsku- Białej, które - jako partner samorządowy - także przystąpiło do Akcji. Prezentacje są dostępne na stronach Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

mot / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół "Silesia"

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.